fbpx

Nejčastější dotazy
na makléře

 

Pravděpodobně nejste profesionální makléři. Proto jistě oceníte každou radu pro úspěšný prodej.

Projděte si
Vaše časté dotazy

 

Ocenění nemovitostí

Opravdu je vypracování odhadu ceny zdarma? V čem je háček?
Vím, že jakmile je něco zdarma, lidé jsou nedůvěřiví. Nicméně bezplatným odhadem Vám chci dokázat, že jsem pro Vás ten pravý makléř. Odborník, který své slovo drží. Cena odhadu nehraje roli – s každým odhadem dávám v sázku své dobré jméno. Na vysokou kvalitu vypracovaného odhadu i prodejní strategie se můžete spolehnout.
Co vše ode mne pro správný odhad nemovitosti potřebujete?
Ideálním případem je, pokud mám o Vaší nemovitosti co nejvíce informací a také pokud Váš dům nebo byt mohu navštívit. Urychlí to mou práci i přesnost vypracovaného odhadu a vhodné prodejní strategie. Vše ostatní si zajistím a vyřídím sám.
Jak dlouho zpracování odhadu potrvá?
Většinu odhadů zpracuji do 5 pracovních dnů. Jen ve výjimečných případech (např. nevyjasněné vlastnictví) trvá vypracování odhadu déle.
Potřebuji odhad pro banku nebo dědické řízení. Vypracujete jej také zdarma?
Mnou vypracované odhady notáři při dědickém řízení běžně využívají. U bankovních institucí je situace složitější – postupují podle svých pravidel a mají na odhady vlastní odborníky. Díky mému stanovení se nicméně dozvíte skutečnou hodnotu svého domu či bytu. Ta Vám později může pomoci při rozhodování, jak se svou nemovitostí naložit.
Nabízíte také bezplatné vytvoření tržní analýzy?
Ano – tržní analýza je kombinací vhodné prodejní strategie a určení hodnoty nemovitosti, které nabízím zdarma. Do rukou se Vám dostane podrobný popis toho, jak při prodeji postupovat, které marketingové kanály zvolit a jak s cenou v průběhu času pracovat.
Proč nezvolit online odhad?
Na trhu existují služby pro online odhad ceny nemovitosti. Nicméně zastávám názor, že každá nemovitost je jedinečná a každá má své přednosti. Proto každá nemovitost vyžaduje individuální přístup a ten žádný stroj (online systém) nemůže nahradit. Pokud chcete získat opravdu přesnou cenu Vaší nemovitosti, volte osobní přístup k ocenění s přihlédnutím k různým faktorům na realitním trhu, okolí, možnostech trhu a tak podobně. A to vám žádný "stroj" nespočítá!
Chci svou nemovitost prodat či pronajmout za nejvyšší cenu. Jakou strategii mám zvolit?
Bezplatně Vám vypracuji nejvhodnější prodejní strategii, která se odvíjí od správně stanovené tržní ceny. V případě zájmu Vám vysokou cenu za prodej či pronájem vyjednám osobně.

Zhodnocení nemovitosti

Proč bychom měli svěřit home staging právě Vám?
Na realitním trhu se pohybuji několik let a vím, na co zájemci reagují nejvíce. Díky spolupráci s renomovanou společností se specializací na home staging mohu zaručit prvotřídní fotografie, které vaši nemovitost prodají.
Opravdu mi homestagin při prodeji nemovitosti pomůže?
Díky home stagingu se mi daří získat podepsanou rezervační smlouvu během několika týdnů. Home staging prodejní proces nemovitosti několikanásobně urychluje.
Nestačí nafotit dům nebo byt tak, jak je?
V zásadě to samozřejmě stačí. Za svou nemovitost tím ale můžete získat třeba i o několik set tisíc korun méně a doba prodeje se protáhne na několik měsíců. O krásné nemovitosti projevují lidé na internetu prostě mnohem vyšší zájem.
Dokážete mi pomoct s celým prodejem nemovitosti?
Samozřejmě! Jsem profesionální realitní makléř. Pomohu Vám sestavit marketingový plán prodeje Vaší nemovitosti, získat kupce a později vyřešit i smlouvu. Zařídím advokátní úschovu i jednání s úřady a vyřídím všechny nudné byrokratické procesy. Vy budete ,,pouze" kontrolavat celý proces, podepisovat smlouvy a novému majiteli předáte klíče.
Není home staging na kupující podvod?
Home staging umožňuje ukázat všechny přednosti vaší nemovitosti, které by z neprofesionálních fotek nebyly patrné. Takže se o podvod v žádném případě nejedná. Jde o vyzdvihnutí vaší nemovitosti na její nejlepší možnou podobu.

Prodej nemovitosti

Potřebuji poradit, jak začít při prodeji nemovitosti. Pomůžete mi?
Samozřejmě ano, je to mojí prací. Kontaktujte mě po telefonu nebo emailem. Probereme Vaši představu a podle toho Vám pak doporučím ideální první kroky.
Proč využít služeb makléře?
Zkušení makléři se ve světě nemovitostí pohybují každý den a znají všechny zákonitosti realitního trhu. Vědí, jakou hodnotu nemovitost má, umí navrhnout a zařídit úpravu interiéru, dokáží napsat atraktivní popis nemovitosti a v neposlední řadě mají právní průpravu a umí vyjednat vyšší prodejní cenu.
Kolik mě bude spolupráce s vámi stát?
Odměna za mé služby je nastavena tak, abyste i při spolupráci se mnou na prodeji nemovitosti vydělali. Správnou inzercí a úpravou interiéru umíme navýšit hodnotu nemovitosti. I při samotném jednání se zájemci se snažím cenu ještě navýšit. Kromě toho vám ušetřím spoustu času a sil, které můžete věnovat rodině, osobnímu rozvoji a nebo rozvoji vlastní kariéry či podnikání.
Co když prodej nemovitosti nevyjde?
Při prodeji nemovitostí mám 90% úspěšnost, nestává se to tedy příliš často. Každou prodejní nabídku důkladně připravuji a promýšlím obchodní strategii. Pokud ovšem prodej vašeho bytu, domu či pozemku z jakéhokoli důvodu nevyjde, jdou veškeré náklady na mou hlavu. I proto určitě chápete, že jdu do každého prodeje opravdu naplno.
Co obsahuje váš závazek makléře?
Písemně se v něm zavazuji k tomu, že pro prodej vaší nemovitosti udělám vše, co Vám slíbím a na čem se dohodneme. Zároveň v něm prohlašuji, že budu jednat ve vašem nejlepším zájmu a budu se snažit prodat vaši nemovitost za co nejvyšší možnou cenu a v co nejkratším čase.
Chtěl bych některé věci při prodeji zařídit sám, je to možné?
Určitě ano. Stačí se domluvit a u prohlídky, focení nemovitosti nebo jednání s úřady vám nechám volnou ruku.

Propagace nemovitosti

Kolik mě marketing mé nemovitosti bude stát?
Vůbec nic. Propracovaná marketingová strategie nám pomůže nemovitost rychle a výhodně prodat. Proto marketing poskytuji zdarma.
Jak poznáte, která propagace bude opravdu fungovat?
Na realitním trhu se pohybuji řadu let a znám jeho zákonitosti i myšlení kupujících. Zdarma pro Vás vypracuji marketingový plán prodeje nemovitosti a každý způsob propagace podrobně vysvětlím. Po odsouhlasení se pustíme do prodeje.
Za jak dlouhe se při zapojení marketingu dům či byt prodá?
Cílená propagace zkrátí prodej o několik měsíců – výjimkou ale není ani podepsání kupní smlouvy během několika týdnů. Marketingovou strategii přizpůsobíme době, během které chcete svůj byt nebo dům prodat. Záleží ale i na aktuální tržní situaci.
Mohu vhodné kupce hledat i vlastními silami?
Ano, můžete. Prodej nemovitosti je společným úsilím prodávajícího a makléře a nezřídka se stává, že zájemce o koupi najde dosavadní majitel. I v takovém případě ale zařídím veškeré jednání s úřady, advokátem a postarám se o všechny formality.
Proč svěřit prodej nemovitosti právě vám?

Za mou práci hovoří 90% úspěšnost při prodeji, více než 100 prodaných nemovitostí a stovky spokojených klientů. Během své práce jsem nasbíral potřebné know-how a zkušenosti potřebné pro jednání se zájemci. Při marketingu navíc na rozdíl od konkurence pracuji s ostatními makléři a pořádám dny otevřených dveří pro zájemce i realitní odborníky.

Musím se do marketingu prodeje nemovitosti aktivně zapojit i já?

To určitě není potřeba. Vše obstarám a udělám za Vás sám. Na Vás je jen schválení jednotlivých bodů propagace, na kterých se domluvíme, a já je se svými kolegy následně provedu.

Vytváříme
spokojené klienty

 

Klientům mohu Ondřeje Klicperu z vlastní zkušenosti doporučit. Zajistil prodej mého rodinného domu, kde vyřešil i nesoulad stavu na stavebním úřadě. Navíc pomohl s hypotékou pro kupující a zajistil znalce atp. Nebojím se ho proto komukoli doporučit.

Martin Slanina
Prodej rodinného domu Sadská

S panem Klicperou je skvělá spolupráce, výborná komunikace. Časově je přizpůsobivý a naprosto spolehlivý. Vše za mě vyřídil od začátku až do konce a já jsem vlastně byla přítomna až u podpisu smlouvy. Vřele ho doporučuji!

Petra Burianová
Pronájem bytu Milovice

Pan Klicpera má velmi profesionální přístup. Byl prvním realitním makléřem, kterému jsem mohla plně důvěřovat. Pana Klicperu určitě doporučuji za jeho pružné, spolehlivé a lidské jednání.

Natálie Volfová
Prodej bytu Milovice

Ráda bych vyslovila naše velké poděkování realitnímu makléři panu Klicperovi. Po celou dobu prodeje naší nemovitosti pan Klicpera prokázal velkou trpělivost. Celou záležitost důsledně, úspěšně, a hlavně v klidu vyřídil.

Hana Kaplanová
Prodej domu Dobšice

Přečtěte si všechny reference našich klientů.

Kolik stojí naše služby?

 

Naši provizi počítáme v procentech z finální částky za prodanou nemovitost. Máme tak skutečnou motivaci nejen Vaši nemovitost prodat či pronajmout, ale zároveň usilujeme o co nejvyšší částku.

Všechny podmínky a služby Vám představíme na první schůzce a dostanete je tzv. černé na bílém.

Můžete nás ihned kontaktovat.

Jmenuji se Ondřej Klicpera a povedu tým, který úspěšně prodá nebo pronajme Vaši nemovitost.

Můžete mi hned zavolat:

+420 773 227 889

nebo napsat:

makler@ondrejklicpera.cz

Jmenuji se Ondřej Klicpera a povedu tým, který úspěšně prodá nebo pronajme Vaši nemovitost.

Můžete mi hned zavolat:

+420 773 227 889

nebo napsat:

makler@ondrejklicpera.cz

Přijďte se s námi poradit.

Napište nám hned a už zítra se můžeme pustit do prodeje nebo pronájmu Vaší nemovitosti.

Ochrana proti SPAMu. Potvrďte, že nejste robot.
Odesláním tohoto formuláře vyjadřujete souhlas s pravidly užívání těchto stránek včetně infiormací o zpracování osobních údajů.